Istorijos

PARAMOS FONDAS „JAUNIMO LINIJA“: EMOCINĖS PARAMOS TIKSLAS – SUDARYTI SAUGIĄ ERDVĘ IŠSAKYTI SAVO JAUSMUS IR PADĖTI ATLAIKYTI BEI ĮVEIKTI SUNKUMUS.

Kaip pasakoja paramos fondo „Jaunimo linija“ atstovai, ši organizacija oficialiai buvo įsteigta 1991 metų vasario 16 dieną, kai psichologė dr. Kristina Ona Polukordienė subūrė pirmąją savanorių grupę Vilniuje ir apmokė ją teikti emocinę paramą telefonu. Nuo to laiko iki pat dabar ir tęsėsi puikus savanorių darbas „Jaunimo linijoje“.

PAPASAKOKITE MUMS APIE SAVO ORGANIZACIJĄ 3

„Jaunimo linija“ – tai savanoriška organizacija, kuri nemokamai, visą parą jauniems žmonėms teikia emocinę paramą telefonu ir elektroniniais laiškais. Nuo 2016 metų gruodžio emocinę paramą teikti pradėjo ir tiesioginiais pokalbiais internetu (chat).

Kasdien atsiliepiama į daugiau nei 200 skambučių. Dažnam jaunuoliui „Jaunimo linija“ yra vienintelis prieinamas pagalbos šaltinis (mažuose miesteliuose ar kaimuose, naktį ar savaitgaliais, nemokamai ir anonimiškai).

Šiuo metu veikiame didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kuriuose dirba per 300 savanorių.

KAS IR KAIP GALI TAPTI JŪSŲ ORGANIZACIJOS SAVANORIAIS? KOKIA VEIKLA YRA UŽSIIMAMA?4

„Jaunimo linijoje“ yra emocinės paramos ir plėtros savanoriai. Emocinės paramos savanoriai teikia emocinę paramą telefonu ir internetu. Plėtros savanoriai savo idėjomis, įgūdžiais prisideda prie organizacijos tikslų įgyendinimo.

Norint tapti „Jaunimo linijos“ savanoriu, reikia pereiti kelis etapus:

  1. Užsiregistruoti ir ateiti į informacinį susitikimą Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, kuriame daugiau papasakojame apie „Jaunimo linijos“ veiklą, atsakome į rūpimus klausimus. Registracija: https://www.jaunimolinija.lt/lt/tapk-savanoriu/registracija/
  2. Jeigu noras tapti emocinės paramos savanoriu, po informacinio susitikimo nedingo, pakviečiame į atranką, kurios metu nusprendžiame, ar galime priimti į savanorių parengimo kursus.
  3. Perėjus atranką, prasideda 3-4 mėnesius trunkantys kursai, kurių metu mokomasi geriau suprasti kitus, gerinami bendravimo įgūdžiai, mokomasi labiau pažinti save ir įgyjama vertingos gyvenimiškos patirties.
  4. Sėkmingai baigus kursus, tampama emocinės paramos savanoriu ir pradedama teikti emocinė parama telefonu ar internetu. Tuomet ir tikimasi, kad pabaigę kursus „Jaunimo linijoje“ savanoriai išbudės ne mažiau kaip 350 valandų (t. y. apie 2 metus).
  5. Savanoris savanoriaudamas nuolat dalyvauja kvalifikacijos kėlimo užsiėmimuose, rūpinamasi jo emocine būsena.

Jeigu norima tapti plėtros savanoriu, po informacinio susitikimo pakviečiame į plėtros savanorių susitikimą ir ten aptariame, kaip galima prisidėti prie „Jaunimo linijos“ veiklos.

6GALBŪT SAVANORIAMS AR JUMS YRA NUTIKĘ KEISTŲ SITUACIJŲ?

„Jaunimo linijos“ teikiama parama yra anoniminė, tad negalime atskleisti šios informacijos. Viskas, kas vyksta pokalbio metu lieka tarp savanorio ir skambinančio asmens. Apie pokalbius kalbame tik mokymosi tikslais „Jaunimo linijos“ viduje.

KĄ PATARTUMĖTE AR PALINKĖTUMĖTE JAUNIEMS ŽMONĖMS SVARSTANTIEMS APIE SAVANORYSTĘ?

Skirdamas savo laiką, gali įgyti neįkainojamos patirties, išmokti naujų dalykų, susipažinti su naujais žmonėmis.

Savanorių atsiliepimai apie savanorystę „Jaunimo linijoje“: https://www.jaunimolinija.lt/lt/tapk-savanoriu/kodel-verta-savanoriauti/