Istorijos

Savanoryste užkrėtė ir brolį

Draugiški, su šypsena, atviri, padedantys, optimistai, veiklūs užsispyrę, visada pasiekia savo tikslus – taip savanorius apibūdina aktyvi savanorė JUSTINA KLYBAITĖ. Ji yra Sporto savanorių sąjungos narė, savanoriauja aplinkosaugos, socialiniuose projektuose, bet pagrindine ir jai svarbiausia laiko kultūros savanorystę.

„Prie savanorių prisijungiau baigusi mokyklą. Norėjosi kažko naujo, visiškai neišbandyto. Dviese su drauge pasirinkome kultūros savanorystę ir pradėjome talkindamos projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” renginiuose. Norėjau kaip savanorė išvažiuoti į užsienį, bet vis tik nusprendžiau pirmiausia padirbėti Lietuvoje. Labai patiko dalyvauti Gatvės muzikos dienos organizaciniuose darbuose, Vaikų kūrybos festivalyje, kituose kultūriniuose projektuose”, – džiaugiasi savanorė.

Justinai patinka, kad savanoriaudama gali bendrauti su skirtingais žmonėmis, išbandyti save iki šiol nežinomose srityse, kad gali veikti tai, ką nori. Ši veikla merginai jau tapo gyvenimo būdu. Dabar Vilniaus pedagoginio universiteto ketvirtame kurse ekonomiką studijuojanti Justina neabejoja, kad liks savanore ir tada, kai baigs studijas ir dirbs, gal ir turės šeimą. Nebent laiko savanorystei liks mažiau, bet atsisakyti jos ji neketina.

Aktyvi savanorė savo pomėgiu užkrėtė ir savo šeimos narius. „Kai pradėjau savanoriauti, tėvai manęs nesuprato. Bet jie matė, kokia pilna gerų emocijų grįžtu iš renginių, kuriuose dirbau savanore ir dabar visai pritaria mano pasirinkimui. O brolis, kuris iš pradžių mane kritikavo ir net šaipėsi, dabar jau susidomėjo savanoryste ir klausia manęs, kokiuose renginiuose ir jis galėtų padirbėti kaip savanoris”, – pasakoja Justina.